Ndërlidhjet

JERUSALEM


Lideri palestinez Mahmoud Abbaz i tha sot parlamentit se nuk do të formojë qeveri të re para zgjedhjeve të janarit 2006. Më herët, parlamenti i bëri thirrje kryeministrit që të caktojë kabinet të ri, me arsyetimin se qeveria e tanishme ka dështuar në zgjidhjen e problemeve të sigurisë në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG