Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia do të angazhohet që të ndalojë përpjekjet për vendosjen e sanksioneve ndaj Sirisë. Komenti u bë nga Ministria e Jashtme, pasi Shtetet e Bashkuara dhe Franca i ofruan Kombeve të Bashkuara, projekt rezolutën për sanksione ndaj Sirisë.
Damasku fajësohet për mosbashkëpunim me hetuesit e OKB-së lidhur me vrasjen e ish kryeministrit të Libanit Rafik Hariri.
XS
SM
MD
LG