Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara dhe Japonia përfunduan mosmarrëveshjet për vendin ku do të zhvendosin bazën ushtarake amerikane në Okinava. Paralajmërimi u bë nga Zëvendës Nënsekretari amerikan i Mbrojtjes Richard Lavless dhe Ministri i Jashtëm i Japonisë, Nobutaka Machimura. Paralelisht me zhvendosjen do të bëhet edhe reduktimi i ushtarëve amerikanë.
XS
SM
MD
LG