Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Presidenti Ibrahim Rugova ka thirrur takimin e dytë të Grupit Negociator, për këtë të premte. Këtë informacion e ka konfirmuar zëdhënësi i Presidentit, Muhamet Hamiti. Takimi i radhës së “ekipit të unitetit” dhe koordinatorit të grupit të ekspertëve e pason mbledhjen dhe vendimin e Këshillit të Sigurimit për fillimin e procesit të bisedimeve për zgjidhjen e statusit të Kosovës dhe përgatitjeve të nevojshme që duhet t’i kryej Kosova para se të hyjë në bisedime.
XS
SM
MD
LG