Ndërlidhjet

GJILAN


Në GJilan filloi sot gjyqi ndaj disa pjesëtarëve të ish UÇK-së. Eprori Selim Krasniqi dhe 4 bashkëluftëtarë të tij akuzohen për burgosje të paligjshme, tortura dhe vrasjen e disa shqiptarëve, si bashkëpunëtorë të Serbisë gjatë kohës së luftës në Kosovë. Ata janë deklaruar se janë të pafajshëm, kurse fillimi i gjyqit ndaj tyre është shtyrë disa herë.
XS
SM
MD
LG