Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Së paku 11 persona vdiqën nga zjarri që shpërtheu në një qendër arresti në aeroportin Schiphol të Amsterdamit. Policia tha se zjarri shpërtheu gjatë natës dhe pas 3 orësh është vënë nën kontroll. Në atë qendër arresti mbaheshin personat që ishin të dyshuar për trafikim të drogës dhe emigrantë ilegalë, që i priste largimi nga Holanda.
XS
SM
MD
LG