Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se "gjendja është serioze" pas padisë ndaj zyrtarit të lartë të Shtëpisë së Bardhë me akuzën se ka gënjyer hetuesit dhe ka zbuluar identitetin e agjentit të CIA-s. Bush tha se e ka pranuar dorëheqjen e shefit të stafit të zëvendës presidentit, Dick Cheney, i cili u akuzua nga prokurori i pavarur Patric Fitzgeralg.
XS
SM
MD
LG