Ndërlidhjet

DAMASK


Ministria e Jashtme e Sirisë tha sot se zyrat e grupit militant palestinez Xhihad, në Damask ka kohë që janë mbyllur. Damasku gjithashtu mohoi se territori i Sirisë është përdorur nga grupet terroriste.
Kuarteti për Lindjen e Mesme, ku bëjnë pjesë OKB-ja, Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe BE, kërkuan dje nga Siria që të ndërmarrë aksione të menjëhershme kundër Xhihadit.
XS
SM
MD
LG