Ndërlidhjet

NJU DELHI


Së paku 3 shpërthime të fuqishme ndodhën sot në Nju Delhi. Sipas njërit nga ministrat numri i të vrarëve është 39, mirëpo zyrtarë të tjerë thanë se 49 persona humbën jetën.
Kryeministri Manmohan Sing dënoi sulmet dhe tha se India do ta fitojë luftën kundër terrorizmit. Sekretari i jashtëm britanik Jack Strav ndërkaq tha se ky është edhe një shembull që tregon përbuzjen dhe shpërfilljen e terroristëve për jetën e njerëzve. Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solona u shpreh se dënon me vendosmëri sulmet terroriste.
XS
SM
MD
LG