Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për fëmijët UNICEF, tha se mijëra persona mund të vdesin në Kashmir, nëse së shpejti nuk dërgohen ndihma për të mbijetuarit nga tërmeti. Përhapja e sëmundjeve të ndryshme dhe pamundësia për shërimin e të lënduarve, mund të jenë shkaqe kryesore për valën e re të vdekjeve. Më shumë se 1 milion njerëz kanë ngelur pa strehë nga tërmeti i 8 tetorit.
XS
SM
MD
LG