Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair tha se vendet e zhvilluara dhe ato në zhvillim duhet të punojnë bashkarisht për luftimin e rrezikut nga ndryshimet klimatike. "Ekzistojnë mundësi të shumta për zhvillimin e tekonologjive të reja që nuk e ndosin ambientin" tha Bler, në një artikull për gazetën "Observer".
XS
SM
MD
LG