Ndërlidhjet

XHALALABAD – AFGANISTAN


Një civil afgan është vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një sasie eksplozivi të vendosur në një biçikletë.
Burimet zyrtare afgane pohojnë se shpërthimi ka ndodhur sapo ka kaluar një autokolonë e ushtrisë amerikane, duke akuzuar si përgjegjës për sulmin "armiqtë e paqes dhe stabilitetit".
XS
SM
MD
LG