Ndërlidhjet

ANKARA


Trupat turke kanë vrarë tre militantë kurdë gjatë përplasjeve të armatosura në juglindje të Turqisë.
Mësohet se edhe një ushtar turk ka humbur jetën gjatë këtij aksioni.
Turqia juglindore ka qenë skenë konflikti mes rebelëve kurdë dhe forcave turke, konflikt i cili që nga viti 1984 ka shkaktuar vdekjen e 37 mijë njerëzve.
XS
SM
MD
LG