Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Hagës ka zgjatur deri në 21 nëntor vendimin që ish kryeministri Ramush Haradinaj të mos marrë pjesë në takimet politike dhe të mos bëjë deklarata publike.
Haradinajt fillimisht iu lejua marrja pjesë në aktivitete të tilla, por ky vendim u pezullua pas kërkesës së kryeprokurores Carla Del Ponte.
XS
SM
MD
LG