Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka dënuar deklaratën e kryetarit të Iranit Mahmud Ahmadinexhad sipas së cilës Izraeli duhet fshirë nga harta e botës. "Në kohën kur e tërë bashkësia ndërkombëtare është e angazhuar në krijimin e bashkëpunimit dhe jo të urrejtjes, deklaratat e tilla provokative për zhbërjen e shteteve dëmtojnë mirëkuptimin ndërmjet popujve dhe procesin e paqes", thuhet në deklaratën e Qeverisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG