Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ligjvënësit serbë kanë filluar debatin për reformimin e policisë, e cila prej kohësh është në qendër të kritikave si mbështetëse e ish-presidentit Sllobodan Millosheviç.
Ministri i Brendshëm, Dragan Joçiç tha se legjistlacioni i ri do kënaqë standardet ndërkombëtare dhe do marrë parasysh edhe rrethanat specifike të Serbisë.
Por organizatat për të drejtat e njeriut e kanë kritikuar legjistlacionin në fjalë.
XS
SM
MD
LG