Ndërlidhjet

ROMË


Një problem në altimetrin e radios duket se ka qenë shkaku i rrëzimit të aeroplanit me 24 njerëz në bord në 12 nëntor të vitit 1999 në Mitrovicë të Kosovës. Ky ishte vendimi i drejtësisë italiane që u morr sot në Romë. Aeroplani, transportonte kryesisht punonjës të Organizatës Botërore të Ushqimit. Katër persona përfshirë organizatorin dhe menaxherët e fluturimeve rrezikojnë të përballen me akuzat për vrasje.
XS
SM
MD
LG