Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane bëri publik një raport që tregon se sa vështirë e kanë trupat në Irak për t'i parandaluar sulmet me bombat e vendosura pranë rrugëve.
Zëdhënësi i Pentagonit Lawrence Rita tha se kryengritësit po zhvillojnë bomba më të sofistikuara dhe më vdekjeprurëse.
Raporti u bë publik një ditë pasi Pentagoni njoftoi se 7 ushtarë amerikanë e humbën jetën në sulmet e kryengritësve.
XS
SM
MD
LG