Ndërlidhjet

PRISHTINË


NATO posa e ka përfunduar një ushtrim ushtarak në të cilin u provua aftësia e aleancës për përforcime të shpejta dhe për tu ballafaquar me trazira, ka kumtuar sot misioni paqeruajtës ndërkombëtar në Kosovë. Në këtë kumtesë të KFOR-it mëtutje thuhet se "ky ushtrim ka dërguar mesazh të qartë të vendosmërisë së fuqishme të NATO-s dhe të Bashkësisë Ndërkombëtare për ta ruajtur paqen dhe stabilitetin në gjithë rajonin e Ballkanit".
XS
SM
MD
LG