Ndërlidhjet

SARAJEVË


Policia e Bosnjës ka arrestuar tre serbë të dyshuar për krime të luftës të kryera gjatë periudhës 1992-1995. Agjencitë perëndimore të lajmeve raportojnë se Kosta Kostiq, Millosh Millosheviq dhe Rako Simiq ishin arrestuar dje në qytetin e Bijelinës në verilindje të Bosnjës.
XS
SM
MD
LG