Ndërlidhjet

BAGDAD


Autoritetet e Irakut dhe të Shteteve të Bashkuara sot kanë shpallur lirimin e 565 të burgosurve nga burgu Abu Ghraib në Bagdad, për të shënuar festën myslimane më vonë këtë javë. Në kumtesën e ushtrisë amerikane thuhet se të burgosurit, që ishin liruar, nuk kishin bërë krime serioze.
XS
SM
MD
LG