Ndërlidhjet

PRISHTINË


Administrata e Kombeve të Bashkuara në Kosovë ka njoftuar se më datën 7 nëntor për vizitë në Kosovë do të arrijë ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov. Gjatë qëndrimit në Prishtinë ai do të takohet me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe kosovarë. Është kumtuar se ministri Lavrov zyrtarisht do ta inauguroj zyrën ndërlidhëse të Rusisë në Prishtinë. Ky inaugurim, siç thuhet në kumtesë, do të bëhet nën masa të shtuara të sigurisë.
XS
SM
MD
LG