Ndërlidhjet

LONDËR


Britania sot i nderoi viktimat e sulmeve vetëvrasëse me bomba më 7 korrik në Londër. Në një shërbesë në një Katedralë londineze, ku morën pjesë afro 2 mijë vetë, ishte e pranishme edhe mbretëresha Elizabeta e Dytë, kryeminstri Tony Blair dhe shumë personalitete të tjera. Nga këto sulme ishin vrarë 52 vetë.
XS
SM
MD
LG