Ndërlidhjet

NJU JORK


Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi sot me konsenzus një rezolutë për shpalljen e 27 Janarit ditë për përkujtimin e 6 milionë viktimave të nazizmit, shumica prej tyre herbenjë, gjatë Luftës së Dytë Borëtore. Kjo ditë do të shënohet çdo vit dhe do të quhet Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit.
XS
SM
MD
LG