Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sot mblidhet në Uashington Grupi i Kontaktit për Kosovën. Përveç përfaqësuesve të vendeve anëtare të grupit të Kontaktit në takim merr pjesë dhe shefi i UNMIK-ut Soren Jessen Petersen. Kjo është mbledhja e parë e Grupit të Kontaktit që kur Këshilli i Sigurimit dha dritën e gjelbër për hapjen e procesit politik për përcaktimin e statusit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG