Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ka shkuar në mbi 73 mijë numri i viktimave nga tërmeti i muajit të kaluar në Pakistan dhe ky numër mund të rritet dhe më tej, kanë bërë të ditur autoritetet pakistaneze.
Rritja e numrit të viktimave lidhet dhe me mungesën e ndihmës së nevojshme për të mbijetuarit e tërmetit.
Ushtria amerikane po ndihmon me fluturime humanitare në rajonet e prekura, derisa një helikopter ndihmash ka qenë cak i sulmeve me granata.
XS
SM
MD
LG