Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Hagës për krimet e luftës në ish Jugosllavi nuk ka pranuar të liroje gjeneralin serb, Nebojsa Pavkoviç. Gjyqtarët e Hagës kthyen prapa kërkesën e avokatëve për liri të parakohshme të Pavkoviçit, i cili deklaroi se ishte penduar për krimet e bëra. Gjenerali Pavkoviç dhe mbështetësi i tij, oficeri i lartë Srten Lukiç akuzohen për për vrasje dhe persekutim të shqiptarëve në konfliktin e vitit '99 në Kosovë.
XS
SM
MD
LG