Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 20 veta u vranë dhe 60 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një makine bombë pranë një xhamie shite në qytetin Musaxhib të Irakut. Në incidente të tjera kanë humbur jetën 13 irakianë dhe 25 u plagosën. Njoftohet dhe për katër ushtarë amerikanë të vrarë.
XS
SM
MD
LG