Ndërlidhjet

MOSKË


Lideri i opozitës në Uzbekistan po goditet me barna neurotike nga autoritetet e qeverisë uzbeke. Akuza është lëshuar nga një politikan i opozitës për gazetarët. Ky i fundit u arrestua afro 10 ditë më parë dhe opozita ka deklaruar se dënimi i tij është politik.
XS
SM
MD
LG