Ndërlidhjet

MOSKË


Kryetari i Kuvendit të Unionit Serbi Mal i Zi, Zoran Sami u takua me Ministrin e Jashtëm të Rusisë Sergey Lavrov, me të cilin diskutoi edhe për Kosovën. "Marrëdhëniet me Serbinë dhe Malin e Zi janë prioritet për politikën e jashtme të Rusisë në Ballkan" tha Lavrov.
Takimi i parapriu vizitës së presidentit të Serbisë Boris Tadiq, në Moskë, e paraparë për ditët e fundit të nëntorit.
XS
SM
MD
LG