Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, gjatë këtij muaji do të vizitojë Pekinin, me ftesë të presidentit Hu Jintao. Ministria e Jashtme e Kinës njoftoi se vizita do të zhvillohet nga 19 – 21 nëntor, ndërsa në kuadër të këtij turneu, Bush do të vizitojë edhe Korenë Jugore, Japoninë dhe Mongolinë.
XS
SM
MD
LG