Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergey Lavrov, tha sot se marrëdhëniet me Serbinë dhe Malin e Zi janë prioritet për politikën e jashtme të Rusisë në Ballkan. Këtë koment ai e bëri në Moskë, pas takimit me kryetarin e Kuvendit të Unionit Serbi Mal i Zi, Zoran Sami.
Ministria e Jashtme e Rusisë ndërkaq njoftoi se Lavrov të dielën dhe të hënën do të vizitojë Unionin Serbi - Mal i Zi. Ai do të qëndrojë edhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG