Ndërlidhjet

BEOGRAD


Udhëheqësit e Serbisë dhe ata serbë të Bosnjes, thanë se arrestimi i të kërkuarve kryesor të Tribunalit të Hagës paraqet "interes vital" për kombin serb. Voisllav Koshthunica dhe Dragan Çaviq diskutuan në Beograd për kapjen e ish liderit të serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiq dhe gjeneralit Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG