Ndërlidhjet

BRUKSEL


Organizata Human Rights Watch tha se sipas të dhënave, Polonia dhe Rumania kanë lejuar që CIA të përdorë terriorin e tyre për mbajtjen e robërve, të dyshuarë si pjesëtarë të Al Kaidës. Rumania ndërkohë i mohoi këto deklarata.
"Shërbimi rumun i kundërzbulimit nuk ka informacione që mund të vërtetojnë ekzistencën e qendrave të tilla të burgimit në Rumani" tha zëdhënësi Marius Bercaru.
Po sot, Komisioni Evropian tha se do të bëjë hetime lidhur me këto raporte.
XS
SM
MD
LG