Ndërlidhjet

MAR DEL PLATA


Rreth 8.000 forca të sigurisë janë caktuar për të mbajtur rendin, pasi priten protesta masive kundër presidentit amerikan George Bush. Ai ka shkuar në Argjentinë, për të marrë pjesë në samtin e 34 liderëve nga vende të hemisferës veriore.
Në fokus të takimit do të jenë çështjet e tregtisë dhe hapja e vendeve të reja të punës, si mënyrë për luftimin e varfërisë dhe forcimin e demokracisë në Amerikën Latine.
XS
SM
MD
LG