Ndërlidhjet

BAGDAD


6 policë u vranë dhe 10 u plagosën në një sulm të kryengritësve, ndaj një pike kontrolli të policisë, në veri të Bagdadit.
Shtetet e Bashkuara ndërkaq, njoftuan se planifikojnë të mbajnë rreth 160.000 trupa në Irak, së paku deri në zgjedhjet e 15 dhjetorit. Gjenerali James Convay tha se pas zgjedhjeve për Asamblenë Kombëtare, do të vendoset nëse ka kushte për reduktimin e trupave amerikane në Irak.
XS
SM
MD
LG