Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Vietnami raportuan për raste të reja të gripit të shpezëve. Mijëra shpezë kanë ngordhur dhe mijëra të tjerë janë mbytur, si masë parandaluese për pengimin e përhapjes së virusit H5N1.
Ekspertët i frikësohen ndërrrimit të formës së këtij virusi dhe bartjes së tij nga personi në person.
XS
SM
MD
LG