Ndërlidhjet

PARIS


Kryeministri francez Dominique de Villepin dhe ministri i Brendshëm Nicholas Sarkozy sot patën një takim urgjent, në përpjekje për të ndalur dhunën e cila hyri në ditën e tetë.
Banda të rinjsh, shumica myslimanë, i kanë vazhduar shkatërrimet në paralagjet e Parisit, që filluan pas vdekjes së dy adoleshentëve, javën e kaluar.
Policia tha se deri tash ka arrestuar 78 njerëz, kurse në zonat e trazuara janë vendosur rreth 1.300 policë.
XS
SM
MD
LG