Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Prishtina dhe Beogradi po dëshmojnë se nuk kanë vizion të qartë për të mbrojtur qëndrimet e tyre lidhur me statusin e Kosovës. Ndërkohë, edhe bashkësia ndërkombëtare është e shqetësuar për këto zhvillime", tha Oliver Ivanoviq, politikan serb në Kosovë.
Në një prononcim për radion "Evropa e Lirë", ai gjithashtu tha se i mbetet besnik qëndrimit se serbët e Kosovës duhet të jenë delegacion i veçantë në diskutimet për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG