Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se forcat amerikane dhe irakiane, filluan ofensivën e re përgjatë kufirit me Sirinë, kundër grupit të Al Kaidës në Irak. Rreth 2.500 ushtarë marrin pjesë në ofensivën e emëruar "Operacioni perdja e çeliktë", që synon përmirësimin e gjendjes së sigurisë dhe shkatërrimit të Al Kaidës në Irak.
XS
SM
MD
LG