Ndërlidhjet

PARIS


Autoritetet franceze njoftojnë për djegjen e afro 750 automjeteve, një stacioni policie, shkatërrimin e disa banesave, dhe një shkolle infermierie gjatë akteve të dhunshme që kanë përfshirë dhe qytete të tjera franceze. Policia bëri te ditur se ka arrestuar mbi 200 njerez, ndërkohë që incidentet kanë hyre në ditën e nëntë. Aktet vandale janë përhapur në perëndim të Parisit si dhe janë shënuar incidente në veri të qyteteve Tuluzë, Lile, si dhe në veriperëndim të Normandisë.
XS
SM
MD
LG