Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti serb pritet të thirret javën e ardhshme nga kryeministri Vojisllav Koshtunica per të dalë me një qëndrim të përbashket mbi statusin e ardhshëm Kosovës. Me këtë rast, përfaqësues te qeverisë i kanë bërë thirrje opozites t'i japë fund bojkotit në kuvend dhe të paraqesë një platformë për bisedimet e pritshme mbi statusin e Kosovës.
Kthimi i 32 ligjvënësve demokratë në kuvend cilësohet si shumë i rëndësishëm për qëndrimin përfundimtar të parlamentit mbi cështjen e bisedimeve.
"Për çështjen e Kosovës politika serbe duhet të jetë e bashkuar" kanë thënë anëtaret e koalicionit qeverisës serb.
XS
SM
MD
LG