Ndërlidhjet

BISHKEK


Presidenti i Kirgistanit Kurmanbek Bakiev ka propozuar që presidenti i vendit të jetë njëherësh dhe kryeminister. Bakiev deklaroi sot në mbledhjen e Këshillit Kushtetues se anëtarët e tij po përgatisin draftin e amendamenteve që do ti bëhen kushtetutes se vendit.Ai pretendon të marre postin e kryeministrit në 2010, afat kohor kur përfundon dhe mandati i tij si president i Kirgistanit.
XS
SM
MD
LG