Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane dhe irakiane hasën në rezistencë të armatosur, gjatë ofensivës, në zonat kufitare me Sirinë. Ushtria amerikane njoftoi se megjithëkëtë nuk ka pasur viktima në radhët e ushtarëve dhe civilëve. Rreth 2.500 trupa janë përfshirë në operacionin "Perdja e çeliktë", që synon shkatërrimin e rrjetit të Al Kaidës në Irak.
XS
SM
MD
LG