Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha sot se shtyrja e vizitës së Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Kofi Annan në Teheran, është bërë me marrëveshje. Më herët, zyra e Ananit pati thënë se shkak për shtyrje të vizitës, ishin deklaratat e presidentit të Iranit për "fshirjen nga harta të Izraelit.
Vizita ishte pjesë e turneut të Ananit në Egjipt, Arabi Saudite, Tunis dhe Pakistan.
XS
SM
MD
LG