Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ATHINË


"Bisedimet për statusin e Kosovës nuk duhet të kenë kufizime kohore apo të ndonjë lloji tjetër", ka deklaruar kryeministri serb Vojisllav Koshtunica në një intervistë për të përditshmen grek "To Vima".
"Ajo çfarë është e rëndësishme është të kemi rezultate pozitive. Ne nuk mund të bëjmë në gjashtë muaj çfarë nuk kemi qenë në gjendje të bëjmë në gjashtë vjet. nëse duam paqe, atëherë duhet ta gjejmë dhe kohën e mhjaftueshme", citohet të ketë thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG