Ndërlidhjet

TEHERAN


Iraku rihap linjën e fluturimeve civile, derisa udhëtimi i parë u bë me Iranin pas 25 vjetësh. Boing 737 i linjës Irak Airëays, zbriti sot në aeroportin e Teheranit. Fluturimet e rregullta mes Teheranit dhe Bagdatit janë parashikuar të fillojnë rregullisht në 15 nëntor dy herë në javë. Ndërkohë Irani nuk ka vendosur ende për fluturimet në Bagdad, por ka njoftuar se së shpejti do te nisë fluturimet me destinacion Basren, në jug të Irakut.
XS
SM
MD
LG