Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani i ka kërkuar Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë të rihapin diskutimet për programin e armëve bërthamore. Kërkesa i është drejtuar zyrtarisht ambasadave të tri vendeve në Teheran nga shefi i bisedimeve për programin bërthamor të Iranit, Ali Larijani. Bisedimet për këtë çështje u ndërprenë në muajin gusht kur Teherani nuk pranoi mbështetjen ekonomike të perëndimit, dhe u thellua në përpjekjet e realizimit të programit te armëve.
XS
SM
MD
LG