Ndërlidhjet

BAKU


Në Azerbejxhan janë mbyllur qendrat e votimit, ku sot u mbajtën zgjedhjet parlamentare. Presidenti Ilham Aliyev tha se zgjedhjet u mbajtën të lira dhe të ndershme. Opozita i cilësoi ato të manipuluara, ndërkohë që njoftoi mbajtjen e protestave për lirinë e votës. Organizata Human Rights Watch ka thënë se represioni ndaj opozitës gjatë fushatës elektorale, ka cënuar zhvillimin e zgjedhjeve të ndershme.
XS
SM
MD
LG