Ndërlidhjet

INDIANA/SHBA


Zonat qëndrore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga stuhi të fuqishme. Te paktën 16 persona kanë vdekur dhe 150 të tjerë janë plagosur, ndërkohë që me qindra shtëpi janë rrëzuar në Indiana dhe Kentakis. Forcat e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuarit në zonat e prekura.
XS
SM
MD
LG